Login



Kunena Latest

No posts to display.
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

vydání finální verze
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: vydání finální verze

Re: vydání finální verze 9 years, 7 months ago #222

  • admin
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 61
duke.007 wrote:
Dík za odpověď. Co se týká User managementu, bohatě by stačilo pomocí práv určit nějakým způsobem v položce Komponenty (Joomla 2.5.x) zákaz zobrazení všech položek kromě ÚD. Pomohlo by to pro lepší správu víceuživatelského přístupu do administrace samotné Joomly.

... Ještě byl moc šikovný modul zobrazování novinek ve frontendu ve starší verzi ÚD. Ale to už nebudu dále otravovat .....


User management ÚD nemůže zasahovat do práv jiných komponent.
Modul pro zobrazování novinek bude následovat po finální verzi ÚD.

Re: vydání finální verze 9 years, 7 months ago #223

  • admin
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 61
standac wrote:

Také samozřejmě přispějeme na další vývoj. Stačí říct kam poslat.

Díky.
S.Č.

Nyní se po přihlášení v levém sloupci zobrazuje číslo účtu. Děkuji všem, kteří přispějí na další vývoj. Pokud mi do zprávy pro příjemce uvedete i své jméno, napíšu ho sem na stránky.

Re: vydání finální verze 9 years, 7 months ago #224

  • duke.007
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 8
Ohledně User managementu škoda, že nejde nějakým způsobem docílit, aby při přihlášení do administrace např.jako manager se v menu Komponenty po úpravě práv zobrazovala jen Úřední deska. Řešení bude v alternativním modulu ohledně práv do Joomly, budu hledat.

Je to tady třeba trochu oživit , příspěvek pro vývoj bude zítra na uvedeném účtě.
Last Edit: 9 years, 7 months ago by duke.007.

Re: vydání finální verze 9 years, 6 months ago #225

  • admin
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 61
Kdo má zájem, může otestovat další zkušební verzi. Více v článku.

Re: vydání finální verze 9 years, 6 months ago #226

  • duke.007
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 8
Vyzkoušel jsem verzi beta3, ta přidaná položka Hledat text mi parádně rozhodila šablonu, po volbě položky Úřední deska se zobrazuje po celém pravém okraji obdélník s popisem Hledat. Snad jsem udělal dobře upgrade, nahrával jsem přes Správce rozšíření.
Z tohoto důvodu se vracím k beta2, ta se zobrazuje správně.

Jinak zobrazení/nezobrazení velikosti souboru funguje bez problémů.

Chyba je zobrazena v příloze .....
Attachments:
Last Edit: 9 years, 6 months ago by duke.007.

Re: vydání finální verze 9 years, 6 months ago #227

  • admin
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 61
duke.007 wrote:
Vyzkoušel jsem verzi beta3, ta přidaná položka Hledat text mi parádně rozhodila šablonu, po volbě položky Úřední deska se zobrazuje po celém pravém okraji obdélník s popisem Hledat. Snad jsem udělal dobře upgrade, nahrával jsem přes Správce rozšíření.
Z tohoto důvodu se vracím k beta2, ta se zobrazuje správně.

Jinak zobrazení/nezobrazení velikosti souboru funguje bez problémů.

Chyba je zobrazena v příloze .....

Obávám se, že toto je způsobeno šablonou, která roztahuje inputbox na celou šířku stránky. Nastavím tedy inputboxu nějakou velikost. Neměnil jsem verzi, pouze jsem nahrál nový instalační soubor.

Re: vydání finální verze 9 years, 6 months ago #228

  • fire150
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 21
Po testovaní ÚD veľká 1. Inštalácia a nastavenie bez problémov. Pridávanie, úprava kategórií a záznamov + archivácia, odarchivácia OK. Úpravy v css OK.

Pozorované (PHP 5.3.25 J 2.5.25 ) :
1.Chýba možnosť radenia súborov v záznamoch

ud4.jpg


2.Pokiaľ je pri vyhľadávaní nejaký text nefungujú žiadne odkazy - po vymazaní textu OK

ud2.jpg


3.možnosť výberu šablóny pri pridávaní kat.- resp. súborov (zmena šablóny pri editácii )- nie je nutné

4.Zmenil by som veľkosť okna na poznámku - taková nenápadná

ud3.jpg


5. Doplnil by som viac ikoniek pre typy súborov - pridanie - ubranie typu funguje OK

ud1_2014-09-28.jpg


6.Možnosť skryť pole/stĺpec "sejmuto" pre dokumenty bez skončenia platnosti ?

čo sa týka user managementu:
Samozrejmosť - pridávanie, úprava s frontendu ( viac úrovní práv = starosta schvaľovanie, pridávanie, úprava všetkých, sekretárky pridávanie,úprava vlastných záznamov? )
Modul musí byť

To je asi tak všetko.

P.S. 1.Platí ponuka na SK lang
2.Je možnosť zaslať almužnu aj na PayPal? ( na SK nevieme používať IB - veľké poplatky )
3. Pri inštalácii na slovensku treba prepísať jazykové súbory na sk-SK resp. nainštalovať češtinu - platí pre neznalých užívateľov!
4.Začať pripravovať ÚD na J 3
Last Edit: 9 years, 6 months ago by fire150.

Re: vydání finální verze 9 years, 6 months ago #229

  • admin
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 61
Díky za otestování a pokusím se odpovědět.

ad 1.)
Řazení souborů dodělám do další verze

ad 2.)
Toto je vlastnost. Vyhledávání probíhá automaticky po zadání třech písmen. Podobně se to děje i u ostatních vyhledávacích kritérií. Jakmile dojde ke změně, automaticky proběhne vyhledávání.

ad 3.)
To jsem nějak nepochopil.

ad 4.)
Poznámka se zapisuje do HTML editoru (Popis záznamu). To, co myslíš ty, tak je jedno ze dvou volitelných polí a na poznámku se asi moc nehodí.

ad 5.)
Přemýšlím o vytvoření "manažeru ikonek", kde si bude moci každý jednoduchým způsobem nadefinovat své vastní ikony.

ad6.)
To nejde, u dokumentů, které mají nastavený datum sejmutí by tento sloupec chyběl. A nebo jsem nepochopil, jak to myslíš.

Editace z frontendu mi od J2.5 přijde zbytečná, protože lze v administraci velice snadno nastavit práva tak, aby dotyčný mohl pouze tam, kam ho pustíš.

SK jazykové mutaci se nebráním a rád ji přímo do kompomenty zahrnu.

Platba přes Paypal je možná na mail houbak[at]post[dot]cz .

Verze pro J3 je ještě hudba budoucnosti .

Re: vydání finální verze 9 years, 6 months ago #230

  • fire150
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 21
ad 1.) OK
ad 2.) Vyhľadávanie je v poriadku, myslel som že keď nenájde žiadny záznam nefungujú odkazy "Aktuální dokumenty" a "Archiv - sejmuté dokumenty" t.z. že sa nepohnem z miesta dokiaľ nevymažem text vo vyhľadávacom poli.( chyba javascriptu? - chybová konzola čistá )
ad 3.)Myslel som možnosť priradiť pri zobrazení súboru inú šablónu než je nastavená u kategórie = ako som písal nie je nutné je to len môj rozmar
ad 4.)OK beriem
ad 5.)Chválim
ad 6.)Pochopil si asi správne - z doterajších skúseností viem že úrady zverejňujú kopec dokumentov ktoré sú platné stále a u nich je tento stĺpec bezpredmetný. ( Pokiaľ si spomínaš riešil som to s tebou pre verziu 1.5 vytvorením duplikátu ÚD kde úradníčka zverejňuje stále platné dokumenty = 2 skoro rovnaké komponenty na webe )

Tá editácia z adminu je mne úplne jasná ale po skúsenostiach o IT znalostiach našich úradníkov mám s toho obavy.
Samozrejme prispejem ( okamžite ako zarobím prvý milión )
Verzia J3 by už nemala byť taký problém - väčšina rozšírení funguje aj na 2.5 aj na J3 - a ako som pozeral nie sú to až také drastické zásahy do kódu - lebo podľa info na joomla.org končí podpora J 2.5 niekedy koncom roka 2014 a potom nastane v našich končinách panika z aktualizáciami na nové verzie
Last Edit: 9 years, 6 months ago by fire150.

Re: vydání finální verze 9 years, 6 months ago #231

  • admin
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 61
ad 2.)
Při vyhledávání se prohledává jak v platných dokumentech, tak zároveň i v archivu. Takže pokud se nic nenajde ani v jedné sekci, tak se zobrazí informace o tom, že nebylo nic nalezeno. Překlikávání funguje, ale pokud není v šabloně nějak zvýrazněný aktivní tab, tak se může vypadat, že se nic neděje. Předělám ten text "Žádný záznam", aby bylo vidět, jestli se jedná o sekci s platnými záznamy nebo archivními.

ad 6.)
Popřemýšlím, zda-li by to nešlo "implementovat" do ÚD, jako nové view, nebo tak nějak...
Time to create page: 0.62 seconds