LoginKunena Latest

No posts to display.
Vyšla verze Úřední desky 1.6.0
Komponenta - Novinky
Pondělí, 21 Leden 2013 22:04
Tato verze měla vyjít již před nějakým půl rokem, ale zasekl jsem se u frondendu této komponenty. Zatím co administrátorská část komponenty byla již prakticky hotova, nedostávalo se mi času, abych dodělal i veřejnou část komponenty. Jak už to tak ale bývá, většina z nás si dává na začátku roku nějaká ta předsevzetí, tak jsem si i já jedno dal - dodělat verzi ÚD 1.6.0, aby se mohlo již konečně začít s tvorbou ÚD pro Joomlu 2.5. Verze 1.6.0 je tedy poslední verzí pro Joomlu 1.5, dále pro tuto verzi budou vycházet pouze opravy, pokud se nějaké vyskytnou.
A co je nového ve verzi 1.6.0? Hlavní novinkou, jak všichni již víte, je možnost přidat k jednomu záznamu více než jeden soubor. Toto je možné jak v administrátorské části, tak i části veřejné. Před přiložením souboru je nutné mít nejdříve uložen záznam, ke kterému chcete soubor přiložit.
Druhou novinkou je možnost u položky menu zvolit kategorii, kterou chcete ve veřejné části webu zobrazit.
V následujících dnech vyjde ještě aktualizace modulu Úřední deska pro zobrazování novinek na úřední desce.
Na závěr ještě důležité upozornění. V komponentě došlo k poměrně velkým změnám, takže bych všechny rád požádal o testovaní a hlášení případných chyb. Chyby či připomínky pište klidně rovnou jako komentář pod tento článek.
 

Komentáře  

 
# Paráda-díkyjunis 2013-01-22 15:34
Velice milé překvapení, mám dojem, že mnoho lidí bude nadšeno. Děkujeme, pěkná práce-jdu testovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Podivné chováníjunis 2013-01-22 16:20
Zdravím, přišel jsem na jednu takovou věc. Doufám, že to dobře a srozumitelně popíšu.Pokud se chystám něco zveřejnit, a nevyberu žádnou z předem definovaných kategorií, dám uložit, okno se zavře, přidá se v pořádku záznam, můžu tedy editovat a přidávat k záznamu dokumenty-vše ok. Zcela jinak se to ovšem chová, když něco chci zveřejnit a vyberu z nabídky předdefinovanou kategorii. Okno s editorem se po uložení nezavře a pokud kliknu, znova na tlačítko uložit, přidádám další a další záznamy do ÚD!! Musím tedy kliknout na jiný odkaz na webu, abych okno s předdefinovaným záznamem ÚD zavřel a editováním přidal příslušné soubory. (Ostatní duplicitní záznamy, vytvořené klikáním na tlačítko uložit pak zůstávají na webu prázdné bez příloha musím je smazat. Chová se to tak v administrátorsk é části i veřejné. Zkoušel jsem prohlížeč Chrome i IE9
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# RE: Podivné chováníAdministrator 2013-01-22 19:39
Bohužel se mi to nepodařilo nasimulovat a nebo jsem to špatně pochopil. Je možné si to zkusit přímo na vašich stránkách (samozřejmě na kopii). Děje se toto ještě někomu jinému?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# RE: RE: Podivné chováníjunis 2013-01-22 21:15
Popravdě jsem vše testoval na lokálu, kde mám kopii webu, zkusil jsem to tedy zde na této prezentaci a tady to vypadá ok. Udělám si na webu kopii a zkusím ta tedy tam. Pak dám vědět. Díky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Funguje OKeiland 2013-01-23 08:33
Ahoj, testoval jsem přímo na webu a vše ok (přidávání, editace, mazání). Zkoušel jsem záznamy s vybranou kategorií i bez. Testoval jsem na MSIE 8 a Úřední desku jsem upgradoval z verze 1.5.0.

U verze 1.6 bude nutné vysvětlit obsluze, aby soubory správně nazvala a nahrávala v logickém pořadí. Dosud nebyl název souboru až tak důležitý.

Přimlouval bych se za to, aby byla ponechána ke stažení i starší verze (ne každý více souborů využije).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# aktualizacePechanec Luděk 2013-01-27 10:13
Dobrý den,

- používám komponentu ÚD ve verzi 1.0.2 (J 1.5.26) a rád bych zaktualizoval na novou verzi 1.6.0. Máte nějaké postřehy či help, zda vše probíhá OK? Musím udělat ještě nějaké mezikroky, nebo stačí jenom nainstalovat novou verzi?

Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# nejde pridat soubor v nove polozcePetr hevera 2013-04-02 09:57
Tak u me spravovane stranky se projevuji 2 chyby. Nejde pridat soubor, pokud vytvorim novou polozku v uredni desce. Nezobrazi se tam vubec ten radek s pridanim noveho souboru. Pokud ji ulozim a dam editovat, jiz se tam ten radek objevi. Dale oznacim polozku z uredni desky a dam ji smazat. Vypise, ze byla smazana, fyzicky tam stale je.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# RE: nejde pridat soubor v nove polozceMartin 2013-04-05 20:47
Ahoj, mám stejný problém jako Petr, soubory lze přidávat až po uložení nového záznamu. Smazání záznamu mi také nefunguje.
J1.5.26CZ, Úřední deska 1.6.0.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# RE: nejde pridat soubor v nove polozceAdministrator 2013-04-05 21:13
Soubor lze opravdu přidat až po uložení záznamu. Je to z toho důvodu, že je nejdříve nutné dát novému zázmanu tzv. ID, které si s sebou nesou i přikládané soubory. Bez tohoto ID by nebylo jasné, k jakému záznamu patří přikládaný soubor.
K vašemu druhému problému bohužel nevím řešení, protože mě mazání souboru funguje. Bylo by tedy nutné testovat přímo na vašem webu, reps. jeho kopii.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Nejde nahrát větší soubor jak 2 MBRoman 2014-04-04 09:37
Na úřední desku 1.6 (J 1.5.23) nejde nahrát větší soubor jak 2 MB. Komunikoval jsem se správcem hostingu a tam je vse v poradku. Zkoušel jsem nahrát soubor 4 MB na zkušební verzi UD na tomto serveru a píše to stejnou hlášku:"Není povoleno nahrávat soubory větší než 2 MB. Váš soubor má velikost 4.06 MB". Nevíte kde může být chyba?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat